291775. PARTI KERAMIK, 5 delar, blåvita krus, Rörstrand och Arabia.
5 st krus/saltburkar varav två är stämplade Rörstrand och en är stämplad Arabia. Två är omärkta. Höjd 11-26 cm.
Bruksslitage
Repor
Stort avslag och glasyrdefekt, stora Rörstrandskruset.