291768. PARTI KOPPAR, ett 30-tal delar.
Panna, diameter 50 cm
3 pannor, tre järn
Väggrelief
2 burkar med hänkel
4 mindre pannor, 1 gräddsnipa,
6 formar, 3 bägare, 2 små lock
2 kaffepannor
Sil, fat, sked med fem-öring
Något stämplat, några med stärt i trä eller mässing.
Bruksslitage
Skevt, buckligt
Lösa handtag till små pannor
Sked med avbrutet skaft.
Panna, diameter 50 cm
3 pannor, tre järn
Väggrelief
2 burkar med hänkel
2 kaffepannor
Sil, fat, sked med fem-öring
Bruksslitage
Skevt, buckligt
Lösa handtag till små pannor
Sked med avbrutet skaft.