KERAMIK, bland annat "Blå aster" Stig Lindberg Gustavsberg.
291727. KERAMIK, bland annat "Blå aster" Stig Lindberg Gustavsberg.
1 kaffekopp med 3 fat, "Blå aster".
2 st senapsburkar, Stig Lindberg.
Vas med hänkel, "Mangania" Lillemor Mannerheim, Gefle.
Vas, "Santos", Britt-Louise Sundell, Gustavsberg, höjd ca 26 cm.
Slitage, märken, krackelyrer.
En senapsburk med lagning, lock saknas.
Slitage, märken, krackelyrer.