291661. KERAMIK, 13 delar, bland annat askkoppar "Gulaschbaronen", 1900-tal.
Partiet innehåller bland annat 3 askkoppar samt 2 fat "Gulaschbaronen", lockdosa i form av kortlek, 2 småfat "M/S Trelleborg.
Fatens diameter 24,5 cm.
Slitage, nagg, lagningar, retuscheringar, krackelyrer.