URNA, porslin, Kina, troligen 1900-talets första hälft.

291470. URNA, porslin, Kina, troligen 1900-talets första hälft.

Höjd 19,5 cm.
Dekor i underglasyrblått samt underglasyrröd av fenixfågel samt drake som jagar den brinnande pärlan.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 19,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 863