KERAMIK, 8 delar, bland annat Kåge Verkstad Gustavsberg, Gunnar Nylund Rörstrand. 1900-tal.

291399. KERAMIK, 8 delar, bland annat Kåge Verkstad Gustavsberg, Gunnar Nylund Rörstrand. 1900-tal.

2 ströare, Kåge Verkstad, Gustavsberg, höjd 6,5 cm.
Skål, höjd 5,5 cm samt vas, höjd 16,5 cm, Gunnar Nylund, Rörstrand.
Vas, "Titus", Olle Alberius, Rörstrand, höjd 21 cm.
Vas, Bitossi Aldo Londi, Italy, höjd 18 cm.
2 ströare med trälock, märkta Sweden, höjd 5,5 cm.

Bruksslitage, mindre glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 905