MATSERVIS, 45 delar, porslin, Hackefors, 1900-tal.

291357. MATSERVIS, 45 delar, porslin, Hackefors, 1900-tal.

10 tallrikar diameter 24,5 cm
10 djupa tallrikar diameter 24,5 cm
9 tallrikar diameter 21 cm
7 tallrikar diameter17 cm
4 uppläggningsfat längd 22 - 37,5 cm
Soppterrin med lock, skål, 2 höga såskannor samt såsskål.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 tallrikar diameter 24,5 cm
9 tallrikar diameter 21 cm
7 tallrikar diameter17 cm

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 079