Vas i form av Huluping, "Double gourd" i underglasyrblått med figural dekor
Höjd 15 cm
Vas med smal rak hals i underglasyrblått med dekor av blommande grenar
Höjd 13,5 cm
Stämplad med Kangxi Nian Zhi, Kangxi period märke.
Bruksskick
Smärre glasyrmistor.
Höjd 15 cm
Höjd 13,5 cm
Bruksskick
Smärre glasyrmistor.