SKÅLAR, 2 st, samt VAS, glas och metall, 1900-tal.
291119. SKÅLAR, 2 st, samt VAS, glas och metall, 1900-tal.
Skål med hänkel, metall med glasinsats, diameter 16,5, höjd inklusive hänkel 16 cm.
Skål, metall med glasinsats, längd 21, höjd 14 cm.
Strutvas, metall och pressglas, höjd 32 cm.
Bruksslitage, skålar med nagg / avslag. Vasens fot något skev.
Tejprester.
Tejprester.