PARTI GLAS & KRISTALL, 7 st, bl.a kandelaber från Nachtmann & ljusstake av Sigurd Persson.

291090. PARTI GLAS & KRISTALL, 7 st, bl.a kandelaber från Nachtmann & ljusstake av Sigurd Persson.

1 st femarmad kandelabber i kristall märkt Nachtmann. Höjd 28 cm.
1 st ljustake i glas på rund fot av Sigurd Persson, signerad Sig P, Kosta, 67508. Höjd 22,5 cm.
2 st ljusstakar i kristall med ljushållare i form av blomma. Höjd 22 cm.
2 st ljusstakar i glas, höjd 14 cm.
1 st vas i grönt pressglas, art deco, Heinrich Hoffman. Höjd 12,5 cm.

Låga ljusstakar nagg
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Låga ljusstakar nagg
Bruksslitage.

Antal besök: 2 922