VAS i glas, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors, signerad Orrefors GC.

291050. VAS i glas, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors, signerad Orrefors GC.

Vas med rutslipad dekor.
Höjd 20 cm.
Diameter 10 cm.
Signerad Orrefors GC 3834-21.

Serien "Sofiero" är formgiven av Gunnar Cyrén 1961 för Orrefors.

Bruksskick.
Någon repa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas med rutslipad dekor.
Höjd 20 cm.
Diameter 10 cm.
Signerad Orrefors GC 3834-21.

Bruksskick.
Någon repa.

Antal besök: 4 522