29100. RAFAEL. Efter. Maria med Jesusbarnet. Miniatyrmålning. 1800-tal.
Monterad i genombruten ram i barockstil. Målningen 8 x 7 cm, yttermått 18 x 16 cm. Stämpel på porsinsplatta a tergo Firenze.
Slitage på förgyllning samt en skada på skärningsdetalj.