HELMUT MEISENBURG. Akvarell ”Amelungsborn III”. Signerad och daterad.
290974. HELMUT MEISENBURG. Akvarell ”Amelungsborn III”. Signerad och daterad.
Helmut Meisenburg (arbetar i Open Studio Gleisdreieck, Berlin sedan 2007); litet arbete i passe-partout i detta parti. Verso inskrivet arknummer 5 och tidigare VK-pris. Signerad nere till höger HM 92. Mått ca. Passepartout 38,5 x 59 cm, bladlängd 26,5 x 46 cm.