SABEL, svensk, m/1770 för Savolax fotjägare eller m/1775 för Savolax lätta infanteriregemente.

290972. SABEL, svensk, m/1770 för Savolax fotjägare eller m/1775 för Savolax lätta infanteriregemente.

P-stämplad klinga, längd ca 81 cm.

Slitage, smärre hack, rost, balja med skador samt tejp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 758