HELMUT MEISENBURG. Akvarell & grafit ”Bursfelde 1/Kloster”, 1992.
290961. HELMUT MEISENBURG. Akvarell & grafit ”Bursfelde 1/Kloster”, 1992.
Helmut Meisenburg (arbetar i Open Studio Gleisdreieck, Berlin sedan 2007); litet arbete i passe-partout i detta parti. Monogramsignerad, skapad 1992, inskriven ”Bursfelde 1, Kloster”. Handskrivna bokstäver också på baksidan, numrerade där som ark 21. Mått ca. Passepartout 42 x 70,5 cm, bladstorlek 30 x 59 cm.