PARTI GLAS, 3 delar, 1800/1900-tal.

290891. PARTI GLAS, 3 delar, 1800/1900-tal.

Skål i glas på metallfot, diameter ca 22 cm, höjd 20,5 cm.
Trumpetformad glasvas på metallfot, höjd ca 29 cm.
Lockskål med metallställ, total höjd ca 24 cm.

Slitage, micronagg. En fot saknas till ställ.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 146