290886. SOFFBORD, plexiglas och glas, blästrad dekor i form av fiskar, 1940-50-tal.
Glasskiva, diameter 79 cm, tjocklek 2 cm.
Underrede av 2 bågar av plexiglas, höjd 44 cm, diameter 53 cm.
Bruksslitage.
Glasskiva med några mycket små nagg samt ett något större
nagg enligt bild.