PARTI SILVER, 6 delar, bl.a medaljer.

290799. PARTI SILVER, 6 delar, bl.a medaljer.

1 st minnesmedalj i silver, H.M.S. af Chapman, 1934, diameter 40 mm, Sporrong.
1 st medalj, Skeppsgossekåren, Terränglöpning 5000 m 1926-1927. Stämplad Sporrong, Kattfot, Z7(1926).
1 st Stuteriöverstyrelsens prisbelöningsmedalj för hästafvelns främjande, Gustav V. Silver, 1938.
1 st Maria Theresia thaler, ostämplad och okänt tillverkingsår.
1 st silverbägare, stämplad GAB, Kattfot, Stockholms ortsstämpel, V7(1923). Höjd 5,5 cm.
1 st senapskanna, höjd 5 cm. Blå glasinfattning. Birmingham, England. 1907, Edward Souter Barnsley.

Totalvikt 185 gram.

Bruksslitage
Gravyr på bägare
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalvikt 185 gram.

Bruksslitage
Gravyr på bägare
Repor.

Antal besök: 1 467