Fat med dekor av tulpan. Diameter 32 cm.
Signerad UHV/BP. Etikettmärkt Kosta Boda since 1742.
Skål med dekor av tulpaner. Höjd 7 cm. Diameter 14 cm.
Signerad UHV/AL. Etikettmärkt Kosta Boda since 1742.
Bruksskick.
Bruksskick.