SKÅL i glas, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors, signerad Orrefors GC.

290760. SKÅL i glas, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors, signerad Orrefors GC.

Oval skål med rutslipad dekor.
Höjd 15 cm.
Längd 30 cm.
Bredd 23 cm.
Signerad Orrefors GC 63834-34.
Etikettmärkt Orrefors Sweden.
Vikt ca 8 kg.

Serien "Sofiero" är formgiven av Gunnar Cyrén 1961 för Orrefors.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15 cm.
Längd 30 cm.
Bredd 23 cm.
Etikettmärkt Orrefors Sweden.
Vikt ca 8 kg.

Bruksskick.

Antal besök: 5 721