NACH TEUBER HERMANN. ”Cyklamen med anemoner”, olja på plåt, ej signerad.

290727. NACH TEUBER HERMANN. ”Cyklamen med anemoner”, olja på plåt, ej signerad.

Efter Teuber Hermann (1894 Dresden/1985 Mühldorf), ”Cyclamen with Anemones”, olja på tallrik, efter Hermann Teuber, osignerad.

Mått: 69 x 48,5 cm utan ram (höjd x bredd i cm)
79,5 x 49,5 cm med ram (höjd x bredd i cm).

Inramad I gott skick. ingen retuschering. Ej signerad. Enligt dokumentation som tillskrivs Teuber Hermann. Två hål upptill, höger och vänster hörn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 1 191