290721. FRANZ NAAGER. ”Stadtansicht mit Brücke”, olja på duk, signerad Naager Franz MCHN 1941+ram, mycket stor.
”City View with Bridge”, olja på duk, signerad Naager Franz MCHN.1991.
Mått: 85 x 170 cm utan ram (höjd x bredd i cm)
110 x 194 cm med ram (höjd x bredd i cm).
Inramad Bra tillstånd av bevarande.