BORDLAMPOR , ett par.1800-tal.

29056. BORDLAMPOR , ett par.1800-tal.

Urnformat liv på kvadratisk sockel. Delvis förgyllt trä. Senare elektrifiering. Tota höjd 48 cm,Bredd 24 cm.

Maskstungna/baksidan endast grunderad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 940