ALLMOGESKÅP, 1700-tal, bemålat, daterat i dörren 1723.

290534. ALLMOGESKÅP, 1700-tal, bemålat, daterat i dörren 1723.

Över och underdel, med hyllinredning, överskåp med skedhylla. . Höjd 186, bredd 128, bredd 59 cm.

Slitage, ställvis maskstunget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 11 448