BYRÅ, rokokostil, med marmorskiva, Rydén Möbler AB, Nybro, 1900-tal.

290280. BYRÅ, rokokostil, med marmorskiva, Rydén Möbler AB, Nybro, 1900-tal.

Med 2 st lådor, beslag i mässing samt röd marmorskiva.
Märkt på baksida, Rydén Möbler AB, RM, Nybro, Sweden.
Längd 81 cm.
Bredd 36 cm.
Höjd 71 cm.

Bruksslitage, fläckar, slagmärken, fanérskador.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 81 cm.
Bredd 36 cm.
Höjd 71 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 7 153