290211. REKLAMAFFISCH för Tuborg, illustration av Robert Storm Pedersen (1882-1949). 1900-talets andra hälft.
Märkt Printed in Denmark Levison Junr. Offset Form. 559.
Ca 84,5 x 61,5 cm.
Monterad på masonit. Nålhål. Mindre fläckar. Gulnad, Repor. Märken.