290058. KAFFESERVIS, porslin, 57 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl.
12 kaffekoppar
13 fat
12 assietter
Kaffekanna
Sockerskål med lock
Gräddkanna
2 brickor till sockerset
2 kakfat
6 askfat
2 vaser
3 cigarettställ
2 ljusstakar.
Bruksslitage.
Avslag på en ljusstake.
En bricka till sockerset med illa utförd lagning.