GÖKUR, 1900-tal.

290039. GÖKUR, 1900-tal.

Gökur med skulpterat krön. Öppningsbar lucka i front med träfågel med rörlig näbb och vingar. Gjutna lod.
Höjd exklusive lod: 34 , Bredd: 32 cm.

Bruksslitage. Baksida samt dekorelement på front fattas.
Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!
290039. GÖKUR, 1900-tal.

Ej genomgången.

Antal besök: 2 125