GRÖTSKÅL, tenn, med ägarinitialer AED, 1700-tal.

289983. GRÖTSKÅL, tenn, med ägarinitialer AED, 1700-tal.

Grötskål tenn, 1700-tal
Diameter 24 cm
Höjd med lock 19 cm.

Bruksslitage bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Grötskål tenn, 1700-tal
Diameter 24 cm
Höjd med lock 19 cm.

Bruksslitage bucklor.

Antal besök: 1 792