TOILETTBORD och STOLAR, 3 delar, vitlackerat trä, 1900-talets första hälft.
289934. TOILETTBORD och STOLAR, 3 delar, vitlackerat trä, 1900-talets första hälft.
Sminkbord med ställbar spegel, en central låda samt två hurtsar med hyllinredning respektive sida. Vitlackerat med s-svängda ben.
Längd 120 cm
Bredd 47 cm
Höjd utan spegel 67 cm
Totalhöjd 172 cm
Delbart
2 stolar, med fasthäftad sits med klädsel i brodyr.
Bruksslitage
Repor
Märken
Nyckel till låda saknas.
Längd 120 cm
Bredd 47 cm
Höjd utan spegel 67 cm
Totalhöjd 172 cm
Delbart
Bruksslitage
Repor
Märken
Nyckel till låda saknas.