SKEDAR, 15 st, silver, varierande modeller och mästare, mestadels 1800-tal.

289777. SKEDAR, 15 st, silver, varierande modeller och mästare, mestadels 1800-tal.

Mestadels modell gammal fransk. Bestående av 6 st matskedar, G Hjulström, 1 matsked Rönnqvist, samt 8 st bordsskedar av varierande mästare. Matskedarnas längd ca 23 cm, bordskedarnas längd ca 18 cm. Total vikt ca 785 g.

Slitage och gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och gravyr.

Antal besök: 584