Allt porslin med förgyllning förutom ett långt fat
Fat, 2:a sort. längd 40 cm
Fat, längd 39 cm
Cigaretthållare, höjd 7 cm
Vas, 2.a sort, höjd 14 cm
Skål, diameter 22 cm
Salt- och pepparkar, höjd 7 cm
Ljusstake, 3:e sort, höjd 5 cm
Skål, 3:e sort, diameter 9 cm
Fat, 2:a sort, diameter 10 cm.
Bruksskick
Gods av olika sortering.
Fat, 2:a sort. längd 40 cm
Fat, längd 39 cm
Cigaretthållare, höjd 7 cm
Vas, 2.a sort, höjd 14 cm
Skål, diameter 22 cm
Skål, 3:e sort, diameter 9 cm
Bruksskick
Gods av olika sortering.