4 st ljusstakar för värmeljus, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta. Höjd 17,5 och 11 cm.
1 st ljusstake, Göran Wärff, Kosta, höjd 8 cm.
1 st skål, märkt Kosta, diameter 11 cm.
1 st skål, "Corona", design Lars Hellsten, Orrefors. Märkt Orrefors undertill samt med etikett. Diameter 10 cm.
1 st skål, "Hallon", Anne Nilsson, märkt Orrefors. Diameter 19 cm.
Bruksslitage
Repor.
Bruksslitage
Repor.