MATSERVIS, 98 delar, flintgods, Rörstrand, 1900-tal.

28962. MATSERVIS, 98 delar, flintgods, Rörstrand, 1900-tal.

23 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 förrättstallrikar, 23 assietter, 8 uppläggningsfat, 6 uppläggningskålar, såsskål, terrin.

Bruksslitage, enstaka nagg, lock saknas till terrin.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 100