BREFKORTSALBUM med ca 295 st VYKORT, kring sekelskiftet 1900.

289543. BREFKORTSALBUM med ca 295 st VYKORT, kring sekelskiftet 1900.

Vykortssamling med många kolorerade vykort.
Bla Skandinaviens huvudstäder, svenska städer, samhällen och samhällsbegivenheter.

Skrivna, frankerade och stämplade - Filatelistiskt intressanta.

Ca 30-40 kort av övrig utländskhärkomst.

Genomgående god kvalitet. Slitage, skador.-.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 333