Vykortssamling med många kolorerade vykort.
Bla Skandinaviens huvudstäder, svenska städer, samhällen och samhällsbegivenheter.
Skrivna, frankerade och stämplade - Filatelistiskt intressanta.
Ca 30-40 kort av övrig utländskhärkomst.
Genomgående god kvalitet. Slitage, skador.-.