KAFFESERVIS, 15 delar, vit med blå dekor, Rörstrand.

289536. KAFFESERVIS, 15 delar, vit med blå dekor, Rörstrand.

Kaffeservis i vitt med blå dekorrand. Samtliga delar stämplade VDN, P555, Rörstrand, Sweden.

6 st kaffekoppar, höjd 6,5 cm.
6 st kaffefat, diameter 13 cm.
1 st liten mjölkkanna, höjd 5,5 cm.
1 st litet fat, 7,5x7,5 cm.
1 st kanna, höjd 16 cm.

Bruksslitage
Extra lock till kanna medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st litet fat, 7,5x7,5 cm.
1 st kanna, höjd 16 cm.

Bruksslitage

Antal besök: 2 821