PARTI PORSLIN och glas, 6 delar, bl a Ostindia, Rörstrand.

289515. PARTI PORSLIN och glas, 6 delar, bl a Ostindia, Rörstrand.

1 djup tallrikar och 1 gräddkanna, Ostindia, Rörstrand
Skålar, höjd 4,5 cm, gräddkanna, höjd 7 cm
Fat i blått glas med dekor med förgyllning, diameter ca 21 cm
Vas, höjd 15 cm, Alumnina 3081/1181
Skål, höjd 4 cm
Puderskål i glas med reliefdekor.

Bruksskick
Vas Alumnia med kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, höjd 4 cm

Bruksskick
Vas Alumnia med kantnagg.

Antal besök: 627