289435. PARTI PORSLIN, tema Katt, delvis Gobel/Hummel.
Kanna, etikettmärkt Import, höjd ca 22 cm.
2 st figuriner med träsvans, Goebel/Hummel.
Skål med lock, Pfeffer Porzellan.
Figurin, grön, märkt England.
Slitage, krackelyrer.
Kanna samt skål med lock med lagningar.