ARTHUR PERCY. Keramikföremål, 15 delar, "Safir", Gefle, 1900-tal.

289211. ARTHUR PERCY. Keramikföremål, 15 delar, "Safir", Gefle, 1900-tal.

1 st skål, svan.
1 st blomhållare.
1 st fat, lövformat.
1 st tillbringare.
1 st fruktskål.
3 st skålar (2 st med lock, olika storlekar).
3 st vaser (2 st med handtag).
Två par ljusstakar.

Bruksslitage, krackeleringar, nagg förekommer.

Arthur Percy (1886–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st skål, svan.
1 st blomhållare.
1 st fat, lövformat.
1 st tillbringare.
1 st fruktskål.
Två par ljusstakar.

Arthur Percy (1886–1976)

Antal besök: 2 574