JENNY NYSTRÖM (1854-1946). "Mormor". Akvarell och gouache.

289174. JENNY NYSTRÖM (1854-1946). "Mormor". Akvarell och gouache.

Interiör med sittande dam uppvaktad med blommor av pojke och flicka. Signerad Jenny Nyström. 18 x 27 cm.
Förlaga till illustration i boken "Lek och allvar", utgiven 1924.

Ej examinerad ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej examinerad ur ram.

Antal besök: 2 070