ARTHUR PERCY. Keramikföremål, 25 delar, Gefle, 1900-tal.

289131. ARTHUR PERCY. Keramikföremål, 25 delar, Gefle, 1900-tal.

1 st fatskål med handtag.
1 st fruktfat.
1 st uppläggningstallrik.
1 st skål med lock.
1 st tandpetarskål.
1 st skål.
2 st blomhållare.
2 + 1 st skålar.
6 st assietter.
Två par ljusstakar.
Två par väggvaser.

Bruksslitage, krackeleringar, glasyrbortfall, fläckar, smärre skador/lagningar.

Arthur Percy (1886–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st fatskål med handtag.
1 st fruktfat.
1 st uppläggningstallrik.
1 st skål med lock.
1 st tandpetarskål.
1 st skål.
2 st blomhållare.
2 + 1 st skålar.
6 st assietter.
Två par ljusstakar.
Två par väggvaser.

Arthur Percy (1886–1976)

Antal besök: 2 916