289029. MATSALSBORD, "Calmare nyckel", Carl Malmsten.
Matsalsbord ur Carl Malmstens möbelserie "Calmare nyckel" i ekfanér. Två iläggskivor á 55 cm medföljer.
Diameter 110 cm, höjd 77 cm.
Total längd med skivor 220 cm.
Bruksslitage
Repor
Vattenringar
Iläggsskivor är ljusare, samt bär små fanéravslag.
Diameter 110 cm, höjd 77 cm.
Bruksslitage
Repor
Vattenringar