PARTI GLAS, 5 delar, Erik Höglund, tre delar signerade.

289004. PARTI GLAS, 5 delar, Erik Höglund, tre delar signerade.

Skål på fot med blå påklippt kant. Höjd 14 cm. Diameter 12 cm. Signerad H 1918/195.
Skål med blå påklippt kant. Höjd 4 cm. Diameter 9,5 cm. Signerad H1902/91.
Vas i grå glasmassa. Dekor av luftbubblor. Höjd 14 cm. Signerad H 832/140.
Askfat med dekor av tjur. Höjd 3 cm. 14x14 cm.
Mindre askfat i bärnstensfärgad glasmassa. Höjd 3,5 cm. Diameter 7 cm.

Mycket repor i botten.
Luftbubblor i glasmassan.
Stort askfat med spricka/stötskada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mycket repor i botten.
Luftbubblor i glasmassan.

Antal besök: 1 692