ALBERT THEODOR GELLERSTEDT. Etsningar, 4 st, 3 st signerade i plåten, 3 daterade.
288847. ALBERT THEODOR GELLERSTEDT. Etsningar, 4 st, 3 st signerade i plåten, 3 daterade.
"Fattighusån", Göteborg, 1892, 80x114 mm.
"Gubbhuskvarnen", Stockholm, 1885, 106x159 mm.
"Vinter", 1888, 60x111 mm.
"Remso kvarnar", Öland, 1886, 63x130 mm.
"Vinter", 1888, 60x111 mm.