288842. SKÄRBRÄDEN, 6 st, keramik, Rörstrand, Gustavsberg, Porsgrund och Göteborg.
"Frisco" och "Blåklocka", Rörstrand.
Porsgrund, fiskformade.
"Pyro", Gustavsberg.
Göteborg, fiskformad.
Längd ca. 20-35 cm.
Göteborg, krackelyr och missfärgning.
"Frisco" med nagg.