SERVISDELAR, 28 delar, porslin, "Sointu", Kaj Franck, Arabia, Finland, 1950-tal.

288815. SERVISDELAR, 28 delar, porslin, "Sointu", Kaj Franck, Arabia, Finland, 1950-tal.

7 tekoppar med fat
6 kaffekoppar med fat
1 skål, diameter 9,5 cm
1 sockerskål med lock, diameter 10 cm
11 assietter, diameter 17,5 cm
1 mjörlkkanna
1 kaffekanna.

Slitage. Delvis något blekta.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 tekoppar med fat
6 kaffekoppar med fat
1 skål, diameter 9,5 cm
1 mjörlkkanna
1 kaffekanna.

Slitage. Delvis något blekta.

Antal besök: 5 031