SOFFGRUPP i rokoko-stil, 4 delar, 1940-talet.

288746. SOFFGRUPP i rokoko-stil, 4 delar, 1940-talet.

Grupp bestående av tresits-soffa, 2 fåtöljer och bord
Plyschklädsel och stoppade lösa plymåer
Utskuren dekor, möbelspikad
Soffa
Längd 178 cm
Rygghöjd 93 cm
Fåtölj
Rygghöjd 91 cm
Sittfjup 55 cm
Bord
Höjd 60 cm
Längd 126 cm
Bredd ca 65 cm.

Bruksslitage
Repor
Klädsel solblekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Utskuren dekor, möbelspikad
Soffa
Längd 178 cm
Rygghöjd 93 cm
Fåtölj
Rygghöjd 91 cm
Sittfjup 55 cm
Bord
Höjd 60 cm
Längd 126 cm
Bredd ca 65 cm.

Bruksslitage
Repor
Klädsel solblekt.

Antal besök: 3 629