PELARE, 1 par, stengods, Proveniens gamla Hamilton House Helsingborg 1869.

288704. PELARE, 1 par, stengods, Proveniens gamla Hamilton House Helsingborg 1869.

Hamilton House byggdes 1852, brann ner till grunden 1868 byggdes upp igen 1869, men revs 1965.
Pelarna med kapitäl fanns på byggnadens framsida.
Höjd 50 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 50 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 389