288534. VASER, porslin, 7 stycken, bland annat Rörstrand.
Vas, Rörstrand, höjd 27 cm.
Vas, Kaiser, höjd 14,5 cm.
Vas, "Blå Blomster", Kunglig Dansk, höjd 18 cm.
Vas, "Måsen", Bing & Gröndahl, höjd 13 cm.
Vas, Rörstrand, höjd 16 cm.
Vas med blomsterdekor, höjd 9,5 cm.
Vas med dekor av penséer, Lidköping, höjd 9 cm.
Bruksslitage.
Mindre spricka i den klotformade vasen.
Mindre nagg på undersidans bottenring på vas Lidköping.
Vas, Rörstrand, höjd 27 cm.
Vas, Kaiser, höjd 14,5 cm.
Vas, Rörstrand, höjd 16 cm.
Bruksslitage.