VASER, porslin, 7 stycken, bland annat Rörstrand.

288534. VASER, porslin, 7 stycken, bland annat Rörstrand.

Vas, Rörstrand, höjd 27 cm.
Vas, Kaiser, höjd 14,5 cm.
Vas, "Blå Blomster", Kunglig Dansk, höjd 18 cm.
Vas, "Måsen", Bing & Gröndahl, höjd 13 cm.
Vas, Rörstrand, höjd 16 cm.
Vas med blomsterdekor, höjd 9,5 cm.
Vas med dekor av penséer, Lidköping, höjd 9 cm.

Bruksslitage.
Mindre spricka i den klotformade vasen.
Mindre nagg på undersidans bottenring på vas Lidköping.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Rörstrand, höjd 27 cm.
Vas, Kaiser, höjd 14,5 cm.
Vas, Rörstrand, höjd 16 cm.

Bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 757